Опубліковувач

Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych i poszukujących pracy w powiecie kępińskim (III)

Logotyp programu WRPO

Projekt pozakonkursowy
Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych i poszukujących pracy w powiecie kępińskim (III)"
realizowany w ramach

Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014 – 2020 
Oś Priorytetowa 6. Rynek pracy
Działanie 6.1 – Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych i poszukujących pracy 
–  projekty pozakonkursowe realizowane przez PSZ
 

OKRES REALIZACJI PROJEKTU:
Od 1.01.2017r. do 31.12.2017r.

CELE PROJEKTU:
Głównym celem projektu o tytule „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych i poszukujących pracy w powiecie kępińskim (III)" jest zwiększenie możliwości zatrudnienia 86 osób bezrobotnych powyżej 29 roku życia pozostających bez pracy i zarejestrowanych w PUP w Kępnie.
Realizacja celu projektu zostanie osiągnięta poprzez podjęcie zatrudnienia przez min.: 39% kobiet, 33% osób z niepełnosprawnościami, 30% osób długotrwale bezrobotnych oraz 38% osób o niskich kwalifikacjach.

GRUPA DOCELOWA:
Projekt zaadresowany jest do 86 osób pozostających bez pracy, tym 43 kobiety i 43 mężczyzn. Wsparciem obejmowane są wyłącznie osoby w wieku powyżej 29 lat, zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kępnie jako bezrobotne, zakwalifikowane do I lub II profilu pomocy, w tym min.:
-     43 kobiety;
-     19 osób długotrwale bezrobotnych (5 kobiet i 14 mężczyzn);
-     48 osób o niskich kwalifikacjach (19 kobiet i 29 mężczyzn);
-     2 osoby z niepełnosprawnościami (2 kobiety).

REKRUTACJA:
Rekrutacja prowadzona jest do momentu zakwalifikowania określonej grupy docelowej z podziałem na płeć (nie dłużej jednak niż do 31.12.2017r.). Osoby zainteresowane udziałem w projekcie, poprzez formularz rekrutacyjny, określają swoją sytuację na rynku pracy oraz potrzeby aktywizacyjne wynikające z problemów zawodowych. Dokumenty rekrutacyjne dostępne są na stronie internetowej oraz w siedzibie PUP w Kępnie. Nabór przeprowadzony jest w sposób zapewniający równy dostęp obu płci do projektu. Zapewniony jest również równy dostęp do udziału w projekcie osobom z niepełnosprawnościami. 

REALIZOWANE ZADANIA:
Do każdego z uczestników projektu kierowana jest oferta aktywizacji obejmująca wszystkie (niemniej niż 3) zidentyfikowane formy wsparcia w postaci usług i instrumentów rynku pracy dostosowanych do indywidualnych potrzeb uczestników projektu.
Ścieżka projektu
I POŚREDNICTWO PRACY – realizowane na podstawie określonego poziomu oddalenia oraz gotowości bezrobotnych do wejścia lub powrotu na rynek pracy. Dotyczy wyboru zawodu zgodnego z kwalifikacjami i kompetencjami wspieranej osoby.
II PORADNICTWO ZAWODOWE – realizowane poprzez dokonanie pogłębionej analizy umiejętności, predyspozycji i problemów zawodowych danej osoby. Proces ten, ma na celu wypracowanie przez każdego uczestnika projektu Indywidualnego Planu Działania we współpracy z doradcą klienta.
III SZKOLENIA – służące nabyciu lub podwyższeniu kwalifikacji zawodowych uczestników projektu, organizowane są w obszarach deficytowych wynikających z Barometru zawodów oraz w innych obszarach zgodnie z kierunkiem rozwoju lokalnej gospodarki lub w branżach/zawodach gdzie pracodawcy zgłaszają trudności w naborze pracowników.
IV STAŻE – których organizacja bezpośrednio przyczynia się do wyposażenia ich uczestników w umiejętności praktyczne do wykonywania zadań w miejscu pracy.
V JEDNORAZOWE ŚRODKI NA PODJĘCIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ – wsparcie rozwoju przedsiębiorczości umożliwiające bezrobotnym rozpoczęcie pracy na swoim, bowiem brak kapitału początkowego stanowi swoistą przeszkodę do podjęcia działań przedsiębiorczych.

WSPARCIE TOWARZYSZĄCE:
W ramach projektu Urząd sfinansuje koszty:
-     badań lekarskich przed skierowaniem na szkolenie;
-     przejazdu z tytułu odbywania szkolenia,
które mają charakter pomocniczy dla podstawowych form aktywizacji zawodowej. Ponadto, uczestnikom programu w trakcie udziału w szkoleniu i stażu przysługuje stypendium.

CAŁKOWITA WARTOŚĆ PROJEKTU:  564 468,66 zł,   w tym:
-     479.798,36 zł – dofinansowanie UE,
-     84.670,30 zł –  krajowy wkład publiczny.

Załączniki

6.2 formularz rekrutacyjny
6.2 formularz rekrutacyjny.pdf 332 KB